Nowości

Nowości – Laser Cortex Co2/erbowo-yagowy
Urządzenie pracujące w oparciu o trzy tryby : erbowo-yagowy, CO2 – chirurgiczny oraz tryb CO2 ze skanerem. Laser posiada atest FDA. Konkretny tryb pracy dobierany jest przez lekarza w zależności od problemu pacjenta.

Tryb pracy erbowo-yagowy.

Wskazaniem do zabiegu są zmarszczki palacza, kurze łapki, odmłodzenie skóry, plamy, przebarwienia, laserowa dermabrazja skóry, blizny, rozstępy,  łagodne zmiany zabarwienia naskórka, dyschromia,  hiperpigmentacja, melasa, plamy starcze.

Długość fali w trybie erbowo-yagowym wynosi 2490 nm. Wiązka przy zetknięciu się ze skórą pacjenta powoduje gwałtowny wzrost temperatury w wyłącznie  jednym miejscu. Wzrost ten powoduje wyparowanie tkanki poddanej zabiegowi  i wywołuje minimalny efekt cieplny w sąsiednich miejscach. Zabieg można wykonywać w odstępach miesięcznych.

Tryb pracy CO2

Tryb ze wskazaniem do działań chirurgicznych oraz do odparowywania tkanki (włókniaki,brodawki,znamiona).

Tryb ten emituje wiązkę światła o długości 10600nm, jest ona silnie absorbowana przez wodę, która jest podgrzewana i odparowywana. Jest to laser ablacyjny, który w wyniku wytworzenia się temperatury powoduje uszkodzenie termiczne tkanki.

Tryb pracy CO2 + skaner

Wskazaniem do zabiegu są  blizny potrądzikowe, blizny pourazowe, rozstępy, wiotkość skóry (np. po ciąży), nadmiernie poszerzone pory, zaskórniki, przebarwienia, odmłodzenie skóry, wygładzenie drobnych zmarszczek.

Wiązka lasera o długości 10600nm tworzy kolumny w naskórku o wielkości 150 mikronów, temperatura stymuluje skórę do regeneracji kolagenu w okresie 60-90 dni. Dzięki możliwości zmiany paramterów  kontrolowana jest gęstość kolumn oraz głębokość penetracji.

Częstotliwość zabiegu 90 – 180dni.


Przeciwskazania do wykonania zabiegu: okres ciąży i karmienia, osoby z zaburzeniami krzepnięcia krwi, osoby z łuszczycą, bielactwem, stanem zapalnym skóry, osoby z zaburzeniami czucia.

Po zabiegu występuje uczucie ściągnięcia skóry, w następnych dniach skóra ciemnieje ,rozpoczyna się proces złuszczania, ponownie skóra wraca do stanu wyjściowego z możliwym występowaniem rumienia, który po kilku dniach znika.

Instrukcje pozabiegowe: należy unikać ekspozycji słońca,  unikać środków podrażniających skórę, podczas procesu gojenia ograniczyć kontakt ze zwierzętami. Wskazane jest ograniczenie alkoholu oraz picie dużej ilości wody.


Nowość - SmoothShapes - skuteczna walka z cellulitem.

Unikatowy system firmy CYNOSURE®. Skutecznie walczy z cellulitem poprzez zastosowanie technologii Photomology®, czyli połączenie lasera, światła biostymulacyjnego, masażu rolkami i próżni.
Dzięki tej metodzie można pozbyć się efektu cellulitu, wymodelować ciało i poprawić kondycję skóry.
Photomology® stymuluje procesy metaboliczne, aby zminimalizować przyczyny cellulitu takie jak obrzęk, upośledzony przepływ  krwi i zmniejszony metabolizm komórkowy. Po cyklu zabiegów pacjent zauważy,
że skóra stała się gładsza i bardziej napięta, a wygląd w obszarach dotkniętych cellulitem uległ poprawie.
Stan skóry poprawia się w okresie do sześciu miesięcy po ostatnim zabiegu, czas ten związany jest z regeneracja kolagenu. Efekty zabiegów ‘SmoothShapes’ są długotrwałe. Dla zachowania efektów u większości pacjentów konieczne jest powtórzenie terapii raz lub dwa razy w roku po konsultacji z lekarzem oceniającym uzyskany efekt.


Nowości - Veinwave

Veinwave jest jedynym w swoim rodzaju urządzeniem do leczenia zmian naczyniowych (rozszerzone naczynka, naczyniaki) z wykorzystaniem bezpiecznych właściwości termokoagulacji, który został zaakceptowany przez FDA (Food and Drug Administration). Gwarantuje pewne i trwałe efekty leczenia niechcianych naczynek. Krótki czas zabiegu, efekt widoczny natychmiast po zabiegu. Nie posiada tylu ograniczeń co inne, popularne metody, t.j. laser, IPL czy elektrokoagulacja. Zabieg zamykania naczynek można wykonywać przez cały rok. Terapia nie wiąże się z ryzkiem takich powikłań jak ból, poparzenie, przebarwienia czy blizny. Pacjent po Veinwave może od razu powrócić do pełnej aktywności.
Veinwave™ wykorzystuje proces termokoagulacji, polegający na dostarczeniu kontrolowanej dawki energii wysokiej częstotliwości (RF) doprowadzając do podgrzania drobnych naczyń krwionośnych (tzw.naczynek).
Zabiegi wykorzystujemy w leczeniu w obszarze twarzy, nóg, ramion i innych części ciała. Energia przekazywana jest przez bardzo cienką igłą w czasie 0,2 sekundy. Czubek igły wprowadza się, tuż pod naskórek, dostarczone ciepło powoduje zamknięcie naczynka bez uszkodzenia otaczających tkanek.
Dzięki temu potencjalne ryzyko powstania przebarwień i blizn zostało zminimalizowane.

Zamykanie naczynek Veinwave - cena: 150-450zł

Więcej informacji dotyczących metody Veinwave:
http://vimeo.com/57842847
http://www.youtube.com/watch?v=Z0o_r5qDlV8
http://www.youtube.com/watch?v=8WH1Pspc4fI
http://www.youtube.com/watch?v=weK_PGQDCUg


Nowości - Dermapen

DERMAPEN™ pozwala na wprowadzanie substancji czynnych np. kwasu hialuronowego w głąb skóry. Wykorzystuje się automatyczne nakłuwanie skóry przy pomocy pulsujących igieł. Zabiegi można wykonywać na twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach i skórze głowy. Zabieg z zastosowaniem Dermapenu zalecany jest w leczeniu rozstępów, blizn potrądzikowych i oparzeniowych, łysienia oraz w spłyceniu zmarszczek.

Dermapen 3 - cena: 400-800zł